Nadpotliwość jak sobie z nią radzić naturalnie

Nadpotliwość jak sobie z nią radzić naturalnie

Nadpotliwość jak wszyscy wiemy, nie jest powodem do zadowolenia. O ile pot sam w sobie jest nam do życia niezbędny a pocenie się pozwala schłodzić nasz organizm, o tyle jego zbyt duża ilość może być skutkiem kilku dolegliwości.

Zaburzenie gruczołu potowego zwane nadmierną potliwością powoduje nadmierne pocenie się. Chociaż dokładna przyczyna nie jest znana, problem może wynikać z nieprawidłowej reaktywności gruczołów potowych na zmiany temperatury oraz na stres fizyczny i emocjonalny. Nadpotliwość może mieć wpływ na stopy, dłonie, pachy lub całe ciało

GŁÓWNE PRZYCZYNY nadmiernej potliwości

-kofeina
-alkohol
-gorączka
-niektóre leki
-niski poziom cukru we krwi
-nadczynność tarczycy
-menopauza

Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie chorobę, która skutkuje nadoptliwością oczywiście najlepiej jest leczyć przyczynę a nie skutek. Jeżeli jednak nie wiesz, co jest przyczyną, warto postawić na naturalne sposoby leczenia nadpotliwości.

Nadpotliwość naturalne sposoby leczenia

Winogron

Winogrona są niesamowitymi owocami, które mogą pomóc w walce z potem. Winogrona przyczyniają się do utrzymania równomiernej temperatury ciała

Aby uzyskać najlepszy efekt, jedz garść winogron dwa razy dziennie, aż do ustąpienia problemów z potliwością.

Zielona herbata

Zielona herbata pozwoli Ci pozbyć się niepohamowanych problemów z poceniem się od wewnątrz. Minimalizuje nadmierne pocenie się, a także zmniejsza nieprzyjemny zapach ciała. Witamina B zawarta w herbacie zielonej pozwala zmniejszyć nadmierną potliwość. Magnez zawarty w takich herbatach jest niezastąpiony, ponieważ minimalizuje zachowanie gruczołów potowych.

Ocet jabłkowy

Uważa się, że jest to świetny sposób na zarówno na nadpotliwośći jak i zapach potu. Ocet – a dokładniej ocet jabłkowy – zawiera imponującą listę korzyści zdrowotnych. Pomaga regulować poziom cukru we krwi, wypłukiwać toksyny, łagodzić zgagę i refluks kwasowy, a nawet wspomaga utratę wagi.

Ocet, stosowany bezpośrednio na skórę, działa również jako środek ściągający, pomagając usunąć bakterie i zamknąć pory. Jeśli obficie się pocisz, wypijając miksturę octu lub nakładając ją bezpośrednio na spocony obszar każdej nocy, możesz znacznie poprawić swój stan.

Dodaj 1-2 łyżki. octu jabłkowego do szklanki wody i pij codziennie. (po wypiciu octu, przepłukuj jamę ustną wodą) Możesz także moczyć dłonie i stopy w około 1 filiżance i 1 litrze wody przez około 15 minut, a następnie osuszyć.

Trawa przeniczna

Sok z trawy pszennej jest naturalnym detoksykatorem, jest bogaty w witaminę A, C, B12, B6 i kwas foliowy. Poprzez neutralizację i rozcieńczanie toksyn we krwi, picie jedynie łyżki trawy pszenicznej dziennie pomaga zwalczać pot. Sok z trawy pszennej zmniejsza również nieprzyjemny zapach potu.

Pomidory

Oprócz innych super korzyści płynących ze spożywania pomidorów, sok pomidorowy zmniejsza również ilość potu. Dieta bogata w pomidory lub po prostu picie szklanki soku pomidorowego każdego dnia pomoże ci kontrolować nadmierne pocenie się.

pomidory

Szałwia

Szałwia ma bardzo długą historię stosowania w zwalczaniu nadmiernego pocenia się. Liść szałwii jest zawarty w wielu preparatach do łagodzenia uderzeń gorąca i nocnych potów. Liście mają w sobie kwas garbnikowy, który ze względu na swoje właściwości ściągające zwęża gruczoły potowe i zmniejsza pocenie się. Szałwia jest również antybakteryjna i przeciwgrzybiczna, dzięki czemu ogranicza rozwój bakterii. Stosowanie szałwii w formie pigułek lub herbaty może pomóc w naturalnej regulacji produkcji potu.

nadpotliwosc

źródła: 1 2 3

Dodaj komentarz

Close Menu